Rekreační oblast Pasohlávky

(1690)

Rekreační oblast Pasohlávky se nachází na severním břehu Horní Novomlýnské nádrže v blízkosti Pálavských vrchů. Leží na významné dopravní trase Brno – Vídeň.

Oblast je známá nálezy římských mincí ze 17. a 18. století. Ve 20. letech 20. století zde bylo objeveno římské vojenské ležení z doby vlády římského císaře Marka Aurelia.

                Oblast patří k turisticky velmi oblíbeným destinacím. Obcí vede několik cyklistických tras. Kolem rekreační oblasti Pasohlávky vede cyklotrasa Kolem ATC Merkur, dále tudy prochází cyklotrasa Brno – Vídeň, Jantarová stezka a další vinařské stezky. Jsou zde také vybudována odpočinková místa pro cyklisty. Obec je také vyhledávanou lokalitou mezi rybáři.

                V blízkosti obce se nachází kemp ATC Merkur, který je největším kempem České republiky. Kemp může nabídnout celkem 1 000 míst pro stany a karavany také 434 lůžek v apartmánech, bungalovech, chatkách a vybavených stanech. Lákadlem pro návštěvníky kempu je i bohatý kulturní program, který se tu každoročně koná. Již v květnuzde probíhá Zahájení turistické sezony plné koncertů a dalšího bohatého programu. Dále se zde konáEurobikefest pro všechny milovníky motoristického sportu, také závody dračích lodí a v letní sezoně se několikrát týdně pořádají různá představení pro děti na pláži u velké Laguny (divadla, pohádky…). Nechybí zde ani animační programy v podobě např. dílniček pro šikovné ručičky.

Co se týče sportu, je možné volný čas trávit windsurfingem nebo kitingem. Pro milovníky wakeboardingu a vodních lyží zde vznikl Wake park s vodním vlekem. Dále je možné využít beachvolejbalové hřiště, minigolf, tenisové kurty, půjčovnu sportovních potřeb, půjčovnu kol, letní kino a mnoho dalších turisticky zajímavých aktivit.

Svůj volný čas je možné strávit také v aquaparku Aqualand Moravia, který sousedí přímo s kempem. Návštěvníci zde najdouvnitřní i venkovní tobogány a nechybí zde ani wellness zóna, stejně jako animační programy pro děti.
zpět
Webing.cz - webdesign, webhosting Infotip.cz - informační a vyhledávací server Copyright © 2008 - 2024 Tip na výlet