SLADOVNA PÍSEK, GALERIE HROU

(1688)

Písecká Sladovna sídlí přímo v centru historického města a je plná interaktivních výstav pro děti. Mezi stálé expozice patří Mraveniště, kde se malí návštěvníci vcítí do role malého lesního tvora a prozkoumají mravenčí doupě. V Hnízdě ilustrace se na vlastní kůži seznámí s dětskými obrazovými knihami a ve fantastickém herním prostoru Pilařiště mohou rozvíjet své schopnosti a smysly nejmenší děti od 0 do 6 let. Další výstavy a akce naleznete na webových stránkách.

SLADOVNA PÍSEK, o.p.s.

Obecně prospěšná společnost Sladovna Písek byla založena za účelem využití potenciálu velkoryse zrekonstruované budovy písecké sladovny pro kulturní život Písku. První dvě stálé expozice byly otevřeny v roce 2009.
Programový koncept „Galerie hrou“, který se ve Sladovně realizuje od roku 2013, výrazně podpořil turistický ruch ve městě.
Další dramaturgické rozšíření nastalo v roce 2015 po dokončení rekonstrukce středové části Sladovny . Pro nejmenší děti do 6ti let je určena výtvarně herní expozice Pilařiště a pro dospělé návštěvníky „Sladovnictví - prohlídka s příběhem aneb navštívení zlatých časů sladovnických“.

GALERIE HROU

Hlavní dramaturgickou osou Sladovny Písek, o.p.s. je programový koncept „Galerie hrou“ . V něm se spojilo téma knižní ilustrace, jakožto hlavního úkolu obecně prospěšné společnosti, s tím, co je pro rozvoj každého dítěte klíčové a to je „hra“.
„Galerie hrou“ je prostorem, kde si společně hrají a tvoří děti a dospělí, kde se od sebe navzájem učí, kde je možné volně a přirozeně přecházet hranici mezi světem dětí a dospělých.
V rámci koncepce „Galerie hrou“ přinášíme dvě až tři interaktivní expozice ročně, včetně kvalitních lektorských programů. Školíme naše lektory tak, aby maximálně naplňovali odkaz J. A. Komenského „škola hrou“.

VIZE SLADOVNY PÍSEK, O.P.S.

Písecká Sladovna je na cestě vytváření nové formy živého kulturního centra, kde se hodnoty tvoří a zprostředkovávají návštěvníkům všech generací. Pěstujeme kvalitní profesionální kulturu – ve jménu ukotvení hodnotových systémů, etiky i společenské integrity - a zároveň dbáme na to, aby kultura byla srozumitelná široké veřejnosti.
Skrze příběhy, obrazy a hru chceme propojovat tradici se současností, umění s běžným životem, město Písek se světem. Interakce a hra jsou pro nás hlavním nástrojem učení, propojováním, inspirací a sdílené radosti ze života.
Sladovna chce být pro návštěvníky prostorem, kde se kultura a umění stávají opět přirozenou součástí běžného života každé rodiny.

 

Kontakt

Sladovna Písek, o.p.s.
Velké náměstí 113
397 01 Písek

IČO: 26108658

+420 387 999 997 - recepce, rezervace

info@sladovna.cz
rezervace@sladovna.cz
www.sladovna.cz

 
zpět
Webing.cz - webdesign, webhosting Infotip.cz - informační a vyhledávací server Copyright © 2008 - 2018 Tip na výlet